Strona główna » Witaj w Kocim Królestwie

Witaj w Kocim Królestwie


Bardzo miło Cię gościć w naszych progach. Jeśli jesteś tu po raz pierwszy, rozgość się i czuj się jak u siebie. Jeśli jesteś tu po raz kolejny – witaj ponownie! 🙂

Jesteśmy klubem felinologicznym, czyli najogólniej mówiąc “kocim klubem” zajmującym się kotami, z naciskiem na koty rasowe. Zapraszamy Cię w nasze szeregi, więc jeżeli szukasz klubu otwartego, dbającego o najwyższą jakość hodowli, pomocnego i wspierającego – zapoznaj się z informacjami, które znajdziesz na naszej stronie. W razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą, radą oraz wsparciem. Wielu z Was może nas znać, niejedno doświadczenie w kocim świecie mamy już za sobą, a na tej stronie możesz poznać nas bliżej.

Nasz klub funkcjonuje pod skrzydłami FPL, które jest członkiem FIFe.

logo FPL
logo-FIFe

Celami naszego klubu są:

 • wspomaganie, propagowanie i upowszechnianie wiedzy o kotach rasowych i ich hodowli,
 • wspieranie hodowli kotów rasowych w oparciu o standardy ras,
 • osiągnięcie najwyższego poziomu pod względem rasowym i estetycznym,
 • rozwijanie, rozpowszechnianie świadomości dotyczących praw zwierząt,
 • prowadzenie działalności edukacyjnej w tym zakresie i poszerzanie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat kotów rasowych,
 • podnoszenie świadomości społecznej oraz działanie na rzecz ekologii i ochrony zwierząt oraz przyrody,
 • wspieranie i koordynowanie działań swoich członków, a także pielęgnowanie relacji członków stowarzyszenia,
 • czuwanie nad przestrzeganiem etyki hodowlanej na podstawie ustalonego regulaminu,

A tam… co tu dużo mówić, po prostu wszystko, co z kotami i ich opiekunami związane 🙂

Stowarzyszenie działa w obszarze Ustawy o Ochronie Zwierząt, regulaminów FIFe, FPL oraz własnych. Nie ma natomiast kompetencji do ingerowania w indywidualne transakcje ani do rozstrzygania sporów między stronami (hodowca-hodowca, hodowca-nabywca), decyzje dotyczące tych kwestii należą do stron umowy.

Stowarzyszenie jest odpowiedzialne za zarządzanie ogólnymi sprawami organizacyjnymi, administracyjnymi i regulaminowymi. Przykładami spraw wpisujących się w kompetencje stowarzyszenia są np.: wydanie kociąt przed osiągnięciem wymaganego aktualnie wieku lub wydanie kociąt niezachipowanych.

Stowarzyszenie może skorzystać z następujących kar dyscyplinarnych:

 • upomnienie,
 • zawieszenie w prawach członka
 • pozbawienie członkostwa.

Stowarzyszenie nie posiada natomiast możliwości rozstrzygania, ani egzekwowania roszczeń finansowych między stronami. W przypadku sporów lub problemów między hodowcami lub hodowcami a nabywcami kotów, zaleca się, aby strony próbowały rozwiązać je za pośrednictwem mediacji, rozmów negocjacyjnych lub właściwych instytucji, takich jak Sąd.

W niektórych przypadkach konkretne postanowienia umowy kupna/sprzedaży kota pozwalają na szybkie rozwiązanie ewentualnego sporu. W przypadku złożonych problemów zaleca się uzyskanie profesjonalnej porady prawnej.

KINGDOM OF CATS
ul. Stanisława Wyspiańskiego 28/9
80-434 Gdańsk
NIP: 9571158791
KRS: 0001038723
REGON: 52543102100000

Kingdom of Cats
mBank: 65114020040000340283774825